İç ve dış duvar kaplama malzemeleri olarak kullanılan doğal taşlar dekoratif tuğla, mermer ve kayrak taşı olarak 3 gruba ayrılabilir. Her üç malzemenin de farklı ebat ve çeşitlerde şekillendirilmesi ile iç ve dış dekorasyon duvar taş kaplama tasarımları yapılabilir.

Duvar kaplama malzemesi olarak doğal taş kullanılmasının bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların başında dayanıklılık, kolay temizlenme ve yalıtım özelliğinin bulunması gelmektedir. Bütün bunlarla beraber estetik ve şık bir duvar tasarımına sahip olunur.

A. Dekoratif Tuğla Malzemeleri

Son yılların en moda doğal taş ürünlerin arasında olan dekoratif tuğla ürünleri iç ve dış duvar kaplama uygulamalarında kullanılmaktadır.  Tasarımların, aynı ebatta ve farklı renklerde tuğlaların kullanılarak yapılabildiği gibi, farklı ebatlarda ve renklerde kesilen taşlarda tercih edilerek uygulama yapılabilmektedir. Dekoratif tuğla malzemeleri kullanılarak, duvarlarınızı klasik, nostaljik ve aynı zamanda modern bir dizayna kavuşturabilirsiniz. Aşağıda bulunan görsele tıklayarak en çok kullanılan dekoratif tuğla ürünlerinizi inceleyebilirsiniz.

Doğaltaş Dizayn Tarafından Temin Edilebilen ve Uygulaması Yapılabilen Dekoratif Tuğla Ürünleri

Doğaltaş Dizayn Tarafından Uygulaması Yapılabilen Dekoratif Tuğla Ürünleri

B. Mermer Malzemeleri

İç ve dış dekorasyon malzemesi olarak en çok kullanılan doğal taş ise mermerdir. Mermer malzemesi ilk akla geldiği gibi sadece düz bir yapıda kullanılmaz. Özel kesme teknikleri sayesinde farklı ebatlar, şekiller, eskitmeler teknikleri sayesinde taşlar şekillendirilmektedir. Filesiz patlatma mermerler, mermer mozaikler ve set döşemeler olarak 3 ana gruba ayrılabilir.

1. Filesiz Patlatma Ürünler

Biraz önce bahsettiğimiz gibi farklı renklerde mermer taşları patlatılarak siyah patlatma, antik patlatma ve klasik patlatma mermer ürünleri elde edilebilmektedir. Örnek olarak 5 cm x 15 cm patlama mermer ürünleri ile iç ve dış dekorayonlarda taş kaplama tasarımları yapılabilmektedir. Aşağıda bulunan görsele tıklayarak bu ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doğaltaş Dizayn Tarafından Temin Edilebilen ve Uygulaması Yapılabilen Filesiz Patlatma Mermerler

Doğaltaş Dizayn Tarafından Temin Edilebilen ve Uygulaması Yapılabilen Filesiz Patlatma Mermerler

2. Mermer Mozaik Ürünleri

Filesiz patlatma mermerlere göre daha küçük ebatlarda kullanılan ve fileli bir şekilde uygulaması yapılan ürünler mermer mozaik ürünleri olarak adlandırılır. Örnek olarak kibrit kutusu büyüklüğünde mozaiklerin bir file üzerinde dizilmesi ve duvara doğal taş ustaları tarafından yapılan uygulamalar verilebilir. Mermer mozaik ürünlerinin nasıl bir görüntüye sahip olduğunu daha iyi anlayabilmek için aşağıda bulunan görsele tıklayabilir ve ürünleri daha detaylı inceleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Doğaltaş Dizayn Tarafından Temin Edilebilen ve Uygulaması Yapılabilen Mermer Mozaik Ürünleri

Doğaltaş Dizayn Tarafından Temin Edilebilen ve Uygulaması Yapılabilen Mermer Mozaik Ürünleri

3. Set Döşeme Ürünleri

İç ve dış duvar kaplama malzemeleri olarak en çok kullanılan bir diğer doğal taş ise set döşeme ürünleri (patinato mermer, eskitme mermer) olarak verilebilir. Düzleştirilmiş, patinato özelliği verilmiş ve eskitilmiş mermerlerin farlı boyutlarda ya da tek bir bir boyutta şekilendirilmesi ile oluşmaktadırlar. Duvarlara katmış olduğu estetik görüntüler sayesinde son yılların en çok kullanılan mermer ürünleri arasında yer almaktadırlar. Diğer ürünlerde olduğu gibi set döşeme ürünleri hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıda bulunan görsele tıklayarak ve ürünleri inceleyerek alabilirsiniz.

Doğaltaş Dizayn Tarafından Temin Edilebilen ve Uygulaması Yapılabilen Set Döşeme Ürünleri

Doğaltaş Dizayn Tarafından Temin Edilebilen ve Uygulaması Yapılabilen Set Döşeme Ürünleri

A. Kayrak Malzemeleri

İç ve dış dekorasyon malzemesi olarak en çok kullanılan son doğal taş ürünü ise kayrak taşıdır. Kayrak taşı hakkında az çok herkesin bilgisi vardır ancak bu taşın işlenerek duvar dekorasyonlarında uygulanabildiğini genellikle taş ustaları, mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler kısacası dekorasyon hakkında bilgi sahibi olanlar bilmektedir. Genellikle iç ve dış dekorasyon uygulamalarında ebatlı kayrak uygulamaları ve bilinen kayrak uygulamaları ile taş duvar tasarımları yapılmaktadır.

Bu ürünün belirli bir malzeme yapısı olmadığından yani uygulama yaptırmak isteyen kişilerin seçeceği taşlardan oluştuğundan diğer ürünlerimizdeki gibi ürün kategorisi yapmak yerine direk uygulamalar üzerinden inceleme yapmamız daha mantıklı olacaktır. Bu sebeple aşağıda bulunan görsele tıkladığınızda Doğaltaş Dizayn tarafından yapılmış olan kayrak uygulamaları sayfasına yönlendirileceksiniz.

kayrak-uygulamalari

Doğaltaş Dizayn Tarafından İç ve Dış Dekorayon Çalışmalarında Yapılabilen Kayrak Uygulamaları

Doğaltaş Dizayn Taşın Sanata Dönüştüğü Yerdesiniz

Taşın sanata dönüştüğü yerdesiniz sloganı ile kendisini tanıtan Doğaltaş Dizayn sayesinde, yukarıda anlatılan bütün iç ve dış duvar kaplama malzemelerini temin edebilir ve aynı zamanda profesyonel doğal taş ustalarımız, mimarlarımız ve inşaat mühendislerimiz ile birlikte hayal ettiğiniz tasarımın gerçeğe dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Ürünlerimiz ve uygulamalarımız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için aşağıda bulunan iletişim adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Tel: +90 216 479 71 74

Adres: Atlas Caddesi No:2/A Çavuşbaşı

BEYKOZ / İSTANBUL

Mail: h.sipahi@dogaltasdizayn.com

facebook twitter google-plus